İletişime Geçin: 0532 460 10 24

Bağcılar ilaçlama

Bağcılar ilaçlama

Bağcılar İstanbul’da batı tarafında yer alan bir ilçedir. Şehrin orta kısımlarında yer alan Bağcılar ilçesinde bazı zamanlarda haşere sorunu yaşanmakta ve bu durum büyük problemlerin oluşmasına neden olmaktadır.

İstanbul Metkim Böcek İlaçlama Firması olarak diğer 38 ilçede olduğu gibi Bağcılar’da da etkin haşere ilaçlama hizmetlerimizi sürdürmekteyiz. Bu hizmetler tamamen Sağlık Bakanlığı’nca verilen gerekli tüm onayları almış olmakla birlikte böcek ilaçlaması yaparken tercih ettiğimiz ilaçlarda Dünya Sağlık Örgütü’nün öngörülerine uygundur.

Bağcılar’da İlaçlama Hizmetlerimiz

* Böcek ilaçlaması

* Haşere ilaçlaması

* Fare ilaçlaması

* Pire ilaçlaması

* Alan temizliği

a. Böcek İlaçlama: Bu uygulama insanların yaşadığı yerler içerisinde görülen zararlı böcek türlerini etkisiz hale getirmek adına yapılır. Zararlı böcek türleri arasında keneler, hamamböceği ve türevleri, tahtakuruları, tespih böceği, kırkayak, pire, bit, sinekler vb. birçok tür bulunur.

b. Haşere İlaçlama: Bağcılar haşere ilaçlaması böceklerin dışındaki zararlı haşere türleri için yapılır. Sürüngenler, fareler vb. zararlılar buna dahildir.

c. Fare ilaçlama: Kemirgen özellikteki fareler kirli yapıdadır. Pis canlılar olmaları sebebiyle birçok bakteri ve mikrobun taşıyıcısıdırlar. Bu yüzden Bağcılar fare ilaçlama hizmetlerinin önemi büyüktür. İçerisinde bulunduğunuz ortamda fare varlığını tespit ettikten sonra en kısa süre içerisinde farelere karşı önlem almak gerekmektedir. Farelere karşı gerekli önlemler alınmadığı takdirde birçok salgın hastalık, ekonomik problem, kapalı alanlarda korku, yangın çıkması ve ahşap yapıların çökmesi gibi problemler yaşanabilir.

d. Pire İlaçlama: Pireler ortalama 2-5 mm boyutlarında, kan emerek beslenen, 15cm kadar zıplayabilen, yapışkan ayak özelliklerine sahip canlılardır. Kan emerek beslendikleri için birçok hastalığın yayılmasına sebep olurlar. Bu yüzden pirelerden korunmak için, pire ilaçlama yaptırılmalıdır.

e. Alan Temizliği: Haşere türleri etkisiz hale getirildikten sonra ortamın tam anlamıyla sağlıklı bir halde olduğundan söz edilemez. Çünkü haşerelerden çevreye yayılan mikroorganizmalar hala insan sağlığını tehdit eder. Bu yüzden haşereler etkisiz hale getirildikten sonra alan temizliği yapılması da büyük bir önem taşımakadır.

böcek ilaçlama