İletişime Geçin: 0532 460 10 24

Fare mücadelesi

Fare mücadelesi

mücadele alanında da fare ilaçlaması yaparak bölge halkının yanındadır. Diğer haşerelerden farklı bir yapıya sahip olan farelerle mücadele etmek için oldukça dikkatli davranmak ve profesyonel adımlar atmak gerekir. Bu yüzden bilinçsiz girişimlerde bulunmamak ve İstanbul fare ilaçlama firmasından destek almak gerekir.

Fare ilaçlama, genellikle kirli alanlarda yaşam sürdükleri ve pis maddeleri besin olarak tükettikleri için insanların yaşam alanlarına zararlı mikroorganizmaların yayılmasına sebep olan kemirgenlerden kurtulmak için ihtiyaç duyulan uygulamalardır. Fareler yalnızca mikrop yaymakla kalmayarak kapalı alanlarda insanların korkmasına ve maddi anlamda zarara girmesine sebep olurlar. Diğer haşere türlerine göre daha gelişmiş ve zeki bir yapıya sahip olan farelerle mücadele etmek oldukça zordur.

Farelerin Genel Yapısı

Farelerde en belirgin özellik esnek vücut yapıları sayesinde kafalarının sığdığı her alandan girebilmeleridir. Kendi boyutlarının 1/3’ü kadar olan oldukça küçük deliklerden bile geçebilirler. Bu yüzden İstanbul fare ilaçlaması yapan ekibin ortam içerisindeki her deliği göz ardı etmemesi, ilaçlama uygulamalarına dâhil etmesi gerekir. Yaşam ortamı olarak çöplük kenarları, rögarlar, lağım gibi kirli yerleri tercih ederler. Kemirme özellikleri de olağanüstü düzeydedir. Mermerden daha sert yapıda olan bazı cisimleri kemirebilmelerini bu duruma örnek gösterebiliriz.

Fare Kaynaklı Sorunlar

Tifüs, verem, veba, sıtma, parazitler vb. türde birçok salgın hastalık fareler sebebiyle insanların yaşam alanlarına yayılmaktadır. Sağlıklı bir yaşam alanına sahip olabilmek için fare ilaçlaması yapmak kaçınılmazdır. Kemirgen diş yapılarıyla elektrik kablolarını kemirmeleri sonucu büyük yangınlar çıkmasına sebep olurken, ahşap binaların önemli noktalarını kemirdiklerinde de çökmelerine sebep olurlar. Bunun yanı sıra kapalı alanlarda görülmeleri durumunda korku oluşmasına yani psikolojik bunalımlara neden olabilirler.

Bir sonraki makalemiz olan böcek ilaçlama makalemizi okuyabilirsiniz.

metkim böcek ilaçlama www.yuceilaclama.com