İletişime Geçin: 0532 460 10 24

ilaçlama zeytin kalitesini arttırdı

ilaçlama zeytin kalitesini arttırdı

Haşere türleri yalnızca insanlara değil aynı zamanlarda bitkilere de zarar veriyor. Bu bitkiler arasında zeytinlerde bulunmakta. Ülkemizde zeytinlere en çok zarar veren haşere türü zeytin sineğidir. Zeytinlerin yeteri kadar gelişmesine engel olurlar. Dolayısıyla zeytin üretiminde kaliteli sonuçlar alabilmek için zeytin ilaçlama yaptırmak gerekiyor.

Zeytin yetiştiriciliği yapılan alanlarda bölge halkının “zeytin sineği” olarak tanımladığı bir haşere türü bulunmaktadır. Bu haşere gelişmiş uçma yeteneği sayesinde zeytinlere erişim konusunda hiçbir zorluk yaşamaz ve gıda ihtiyacını karşılamak adına yetişmekte olan zeytinlere tebelleş olur. Zeytin sineği, bazı ürünlerin tamamen çürümesine sebep olurken, bazılarının da yeteri kadar olgunlaşamamasına neden olur.

Bölge içerisinde zeytin sineği olarak adlandırılan zararlı haşerenin zeytinlerin çevresinde yer almasıyla birlikte, zeytinlerde kalite düşer ve beklenen verim alınamaz. Hem çiftçiler hem de üreticiler bu durumun kendilerine bıkkınlık getirdiğini ve zaman kaybedilmeden çözümlenmesi gereken bir konu olduğunu belirtmektedirler.

Metkim Böcek İlaçlama Firması, diğer alanlarda olduğu gibi zeytin ilaçlamasında da profesyonel hizmetler sunmaktadır. 7/24 tam zamanında ilaçlama hizmeti anlayışımız bu sektörde de geçerlidir. Zeytin yetiştiricilerine daha verimli ürünler alabilmeleri için zamanında profesyonel ilaçlama şirketi ile görüşmelerini ve gerekli hizmetleri almalarını tavsiye ediyoruz. Son yıllarda yapılan zeytin ilaçlamalarının ardından hem zeytinlerde hem de zeytinyağında büyük oranlarda kalite artışı tespit edilmiş durumda. Metkim Böcek İlaçlama Firması’ndan zeytin ilaçlaması desteği almak için günün her saatinde müşteri temsilcimizle iletişim kurabilirsiniz.

metkim böcek ilaçlama www.yuceilaclama.com