İletişime Geçin: 0532 460 10 24

Pire ilaçlama neden önemlidir

Pire ilaçlama neden önemlidir

Küçük yapıdaki pirelerde beslenme kan emerek gerçekleşir. Hızlı bir üreme potansiyeline sahiptirler ve zıplayarak hareket ederler. Kanla temas etmeleri durumunda viral hastalıkların bulaştırırlar ve bu sebeple pire ilaçlama yapmak önemlidir.

Pirelerde boyut genellikle 2-5 mm arasındadır. Küçük boyutta olmaları sebebiyle insan gözünün onları seçmesi oldukça zordur. Bu yüzden bireysel girişimlerle onlarla mücadele etmek oldukça zordur. Profesyonel pire ilaçlama firmasıyla iletişim kurarak ilaçlama yaptırmak gerekir. Yaklaşık olarak kendi boyutlarının 250 katı (ortalama 15cm) zıplayabildikleri tespit edilmiştir.

Pireyle mücadelenin doğal bir yolu yoktur. Pireleri etkisiz hale getirebilmek için tek çıkar yol kimyasal pire ilaçlama mücadelesidir. Isırmaları sonucunda insan derisi üzerinde yoğun kızarmalara, şiddetli kaşıntılara ve aşırı oranda deri döküntülerine sebep olur. Pireler eğer hastalıklı bir canlının kanını emer ve bu kanı insanlara bulaştırırlarsa çeşitli hastalıkların yayılmasına sebep olurlar. Bu yüzden bir ortam içerisinde pirelerle karşılaşıldıktan sonra vakit kaybetmeden en kısa süre içerisinde Metkim Pira İlaçlama Firması ile görüşülmesi ve hizmet talep edilmesi gerekir.

Pireyle mücadele konusunda zamanlama oldukça önemli bir konudur. Bölge içerisinde varlıklarının tespit edilmesiyle birlikte hızlı bir şekilde müdahale edilmezse pireler tahmin edebileceğimizden daha kısa bir süre içerisinde oldukça fazla ürer. Sayılarının artmasıyla birlikte taşıdıkları tehlike potansiyeli de artar ve onlarla mücadele etmek zorlaşmaya başlar. Fazla zaman ve para kaybetmek istemiyorsanız pire ilaçlamayı zamanında yaptırmanızı öneriyoruz.

metkim böcek ilaçlama www.yuceilaclama.com