İletişime Geçin: 0532 460 10 24

Böcek İlaçlama Teknikleri

Böcek İlaçlama Teknikleri

İlaçlama toplamda 4 aşamaya ayrılır.

İlk aşama: Çevre kontrolü

İkinci aşama: Böcek ilacı seçimi ve ilaçlama tekniği seçimi

Üçüncü aşama: İlaçların haşerelere uygulandığı bölüm.

Dördüncü aşama: Etkisiz hale getirilen haşerelerin süpürüldüğü/toplandığı ve bölgede son olarak dezenfekte çalışmalarının sürdürüldüğü bölüm.

İLAÇLAMA AŞAMALARI ANA KONUSU OLAN ÖRNEK YAZI:

İstanbul Böcek ilaçlama Şirketi olarak tüm şehir içerisinde geçerli bulunmak üzere garantili, yasal ilaçlama hizmetlerimiz mevcuttur. Firmamız hizmetlerine ulaşabilmek kolay olmakla birlikte, hizmetlerin başlangıç süresi de oldukça seridir. Hizmette seriliğe, müşteri memnuniyetini önemseyen bir hizmet anlayışına sahibiz.

İstanbul Haşere ilaçlama şirketimiz zararlı canlıların neden olduğu sorunları her bir ayrıntıyı göz önünde bulundurarak çözmeyi çok önemsiyor. Bu açıdan ilaçlama konulu uygulamaları direkt olarak uygulamadan önce sorunun ayrıntılarını elde etmeyi hedefliyoruz. Şimdi detayları daha kapsamlı olarak ele alalım.

İlk Aşama: Ev, iş yeri, fabrika, dış mekanlar gibi ilaçlanacak alan her neyse öncelikle o mekanı tanımaya yönelik çalışmalarımız bulunmaktadır. Yani ilk olarak mekanın sahip olduğu özellikler, tüm yapısı ekibimizce gözden geçirilir. Buradan sonra bölgedeki mevcut olan zararlı canlı trafiği saptanır. Örneğin; yoğunlukları, alanda nasıl beslendikleri, nereye yuva yaptıkları, hangi kısımda daha çok faaliyet gösterdikleri, bölgeye nereden giriş yapmış olabilecekleri, içeride haşere türlerini çeken unsurlar nelerdir vb. gibi…

İlk aşama İstanbul Böcek ilaçlama olarak tanımlanan çalışmanın temelini oluşturan, aynı zamanda diğer tüm aşamalarında başarıya ulaşması, verimli sonuçlanması açısından kesinlikle çok önemsenmesi, her bir ayrıntısının göz önünde bulundurulması gereken bir süreçtir. Yani kısaca özetlemek gerekirse burada yeteri kadar verimli çalışmadan, başarılı olmadan diğer noktalarda başarılı olmak mümkün değildir.

İkinci Aşama: Başlangıç noktasında elde edilmiş olan tüm veriler ikinci aşamada işe yarayacaktır. Yani yukarıda not alınan tüm notlara göre zararlı canlı gruplarını ilgili ortam içerisinden atmak adına hangi ilaçların kullanılacağı belirlenir. İlaçlanacak olan böcek türüne göre ilaç seçmek, ardından ilaçlama yöntemini belirlemek çok önemli durumlardır. Örneğin A haşeresinde etkili olan, fakat B haşeresinde etkisiz olan X ilacıyla B haşeresi ilaçlanırsa hizmet yeterince başarıya ulaşmaz.

Üçüncü Aşama: Üçüncü noktaya gelindiğinde her bir incelemenin, seçimin tamamlanmış olması gerekir. Artık ilaçlar hazırlanır, ilaçlanma ekipmanlarıyla birlikte söz konusu haşere türlerinin üzerine uygulanır. Ortam içerisindeki bütün haşere grupları %100 olarak etkisiz hale getirilene kadar ilaçlama uygulamaları devam eder. İlaçlama konusuna ilişkin çalışmalar sürerken alan içerisinde fiziksel olarak da bazı önlemler alınır. Örneğin haşerelerin içeriye sızmasını engelleyecek noktalar, alan içerisinde cazip bulduğu unsurları ortadan kaldırmak gibi.

Dördüncü Aşama: Dördüncü aşamada artık her şeyi tamamlayıp, hizmeti sonlandırmak gerekir. Bu noktaya kadar gelinmişse haşerelerin her biri ortadan kaldırılmıştır. Ancak çevreye genel olarak yaydıkları zararlı; bakterilerin, virüslerin ortadan kaldırılması için dezenfekte çalışmaları uygulanır.

Böcek İlaçlama Teknikleri bu aşamalardan oluşmaktadır.

metkim böcek ilaçlama böcek ilaçlama üsküdar böcek ilaçlama