İletişime Geçin: 0532 460 10 24

Avurdu keseli fare

Avurdu keseli fare

Fare, insanların yaşadığı bölgelerde en sık görülen haşere türlerinden bir tanesidir. Kemirgen diş yapıları, çeşitli salgın hastalıkları tetiklemeleri, ekonomik zararlara sebebiyet vermeleri ve kapalı alanlarda korku oluşturmaları nedeniyle bu kemirgenleri insanların yaşam alanlarından uzaklaştırmaya yani fare ilaçlama hizmetlerine ihtiyaç duyulur.

Farelerin kendi içerisinde birçok türü bulunmaktadır. 5-50cm arasındaki boyutları türden türe büyük farklılıklar gösterir. Bu türlerden bir tanesi de avurdu keseli faredir. Avurdu keseli fare küçük yapıda olan fare türleri arasında yer almaktadır. Yapıları biraz olsun sincapları andırır. Yanak kısımlarından omuzlarına doğru inen küçük yapıda astarlı iki adet dış çene keseleri bulunmaktadır. Avurdu keseli fareler, keselerinde yiyeceklerini taşımaktadırlar. Keselerin temizlenmesi gerektiğinde de iç kısmını dışa çıkararak temizlerler. Yuva yapmak istedikleri zaman keskin yapıdaki ön pençelerini kullanırlar. Kıvrık yapıdaki kesici dişleriyse sert toprakları hatta taşları bile yerinden oynatabilir. Sürekli olarak büyümeye devam eden kesici yapıdaki dişleri aşındıkça, aşınan yüzeyler derhal yenilenir.

Her fare türü gibi avurdu keseli farelerde bazı zamanlarda insanların yaşam alanlarına sızabilirler. Daha çok soğuk günlerde insanların çevresinde bu canlılara rastlanır. Yaşamakta oldukları doğal ortamlarda yaşamak için ihtiyaç duydukları fonksiyonların yetersiz kalması ve gıda bulmakta güçlük çekmeleri durumunda insanların çevresine akın ederler. İnsanların yaşam alanlarına giriş yapma sebepleri gıda bulmaktır. Hem barınacak uygun bir alan hem de besin ihtiyaçlarını karşılayacak gıdaları bulduklarında kısa süre içerisinde üreme özelliğine sahiptirler.

metkim böcek ilaçlama böcek ilaçlama üsküdar böcek ilaçlama istanbul