İletişime Geçin: 0532 460 10 24

Pire ısırıgı

Pire ısırıgı

Pireler oldukça küçük yapıdaki canlılardır. Çeşitli hayvanların derileri aracılığıyla insanların yaşam alanlarına ulaşırlar. Mümkün olduğunca pire ısırığına maruz kalmamak için gerekli önlemlerin alınması gerekir. Pirelerle etkin bir şekilde mücadele edebilmek adına doğal yöntem bulunmadığı için yapılması gereken tek şey kimyasal pire ilaçlamadır.

Pire ısırığı sonucunda oluşan zarar kişilerin cilt hassasiyetlerine göre değişkenlik gösterecektir. Pirelerin ısırmasıyla birlikte her deride oluşan ortak sorun kaşıntıdır. Isırmanın gerçekleşmesinden kısa bir süre sonra deri üzerinde nedensiz kaşıntılar ve kızarıklıklar oluşmaya başlar. Bunun dışında bazı kişilerin vücudunda yalnızca kızarıklık ve kabarıklık problemi oluşurken kimilerinde de cilt rahatsızlıkları ve çeşitli vücut hastalıkları oluşabilmektedir.

Pireler hakkında bilgi içeren her makalede belirtildiği gibi pireler kan emme yoluyla beslenme ihtiyaçlarını karşılayan canlılardır. İnsan veya hayvan fark etmeksizin her canlının kanını emebilirler. Bu durumda bir canlıda bulunan virüsü kan emme yoluyla alarak başka bir canlıya bulaştırabilirler. Bu yüzden pirelerin varlığının tespitiyle birlikte gereken önlemlerin alınması ve pire ısırığına maruz kalmamak için pire ilaçlama yaptırılması gerekir.

Pireler 2-6 mm boyutunda oldukça ufak canlılardır. Bu yüzden insan gözüyle onları kolaylıkla seçmek neredeyse imkansızdır. Onları ayırt edebilmek güç olduğu için yalnızca kimyasal pire ilaçlama mücadeleleri sonucunda etkisiz hale getirilebilirler. Eğer pire ısırığına maruz kaldıysanız haşere ilaçlama yaptırmakla birlikte sağlık uzmanınıza görünerek tedavi almalısınız. Pire ısırığı sonucunda oluşabilecek tehlikelerin farkında olmak ve buna göre gerekli önlemleri almak gerekir.

metkim böcek ilaçlama böcek ilaçlama üsküdar böcek ilaçlama istanbul