İletişime Geçin: 0532 460 10 24

Farelerden Korunmak Adına Öneriler

Farelerden Korunmak Adına Öneriler

“Fare ilaçlama” olarak adlandırdığımız uygulamalar yalnızca uzman eller tarafından yapıldığı zaman başarıya ulaşır. Aksi durumlarda verilen bütün uğraşlar yalnızca hayal kırıklıklarıyla sonuçlanacak, fare problemi çözülemeyecektir. Ev içerisine veya problemli diğer alanlara yapılan fare ilaçlama uygulamanın ardından zararlılar ortadan kaldırılır. Fakat tekrar onlarla karşılaşmamak adına bazı önlemler alınması gerekir.

Fare ilaçlama ardından aşağıdaki hamleleri uygulayarak ilerleyen zamanlarda fare sorunu yaşama riskini ortadan kaldırabilirsiniz.

* İç ve dış alanlardaki duvarlarda bulunan boru deliklerinde, kırıklarda ve boru girişlerinde oluşan açıkların onarılması.

* Bahçedeki gereğinden fazla uzamış olan otlar kesilmeli. Fareler bu tür otların içerisinde yaşamayı severler.

* Kapı eşikleri küçültülmeli ve buralardan fare girişi engellenmelidir.

* Farelerin beslenme ihtiyaçlarını karşılayabilmek adına kullanabilecekleri gıda ve su maddelerini açık alanlarda muhafaza etmeyin. Çekmeceler içerisinde veya kapalı yerlerde saklayın.

* Logar kapaklarını, delik bulunan yerleri ve su giderlerini dar aralık oluşturarak teller aracılığıyla kapatın. Kanalizasyonda yaşayan fareler bu alanlardan girmektedirler.

* Bahçenizde salyangoz bulunuyorsa onları tamamen ortadan kaldırın. Fareler salyangozlarla beslenebilirler.

* Evin çöplerini günlük olarak dökmeyi ihmal etmeyin ve kesinlikle çöp kapaklarını kapalı bırakın.

* Bahçenizde ağaç bulunuyorsa, binaya doğru uzayan dallarını kesin. Farelerin ağaçları kullanarak da ev içerisine girdiği tespit edilmiştir.

* Fareleri evcil hayvanlarınızın yiyeceğine ortak etmemek adına yeterinden fazla yiyeceği kaba

koymayın.

* Rutubet fareleri çekeceği için ev zeminini hiçbir zaman nemli olarak veya ıslak şekilde bırakmamaya özen gösterin.

“Metkim Fare İlaçlama Firması” tarafından sizleri farelerden korumaya yönelik hazırlanan tavsiyelere uyduktan sonra daha huzurlu, sağlıklı ve faresiz bir hayata sahip olabilirsiniz.

metkim böcek ilaçlama böcek ilaçlama üsküdar böcek ilaçlama istanbul