İletişime Geçin: 0532 460 10 24

Şark hamam böceği

Şark hamam böceği

Şark hamamböceği, ortalama olarak 1 veya 1.5cm boyutları arasındadır. Parlak ve siyah renkli bir yapısı vardır. Bu türün erkeklerinde iki adet kahverenginde kanat bulunur. Şark hamamböceğinde, erkekler ince yapıdayken dişi türler oval yapıdadır.

Şark Hamamböceği Yaşam Alanları

Genellikle kirli ortamlarda görülen şark hamamböceği depolarda, bodrumlarda, lağımlarda, azda olsa ev içlerinde ve binalardaki boşluklarda yuva yaparlar.

Şark Hamamböceği Özellikleri

Havaların ısınmasıyla birlikte sayıları artış gösteren şark hamamböceği türleri ortalama olarak 6 ay kadar yaşar. Sindirebildikleri her türlü maddeyi besin olarak tüketebildikleri gibi, organik gıda konusunda ayrım yapmazlar.

Şark Hamamböceği İlaçlaması Neden Gereklidir?

Diğer haşere türleri gibi, Şark hamamböceği de pis yapıya sahip olan bir canlıdır. Kirli maddeleri de besin olarak tüketebilirler. Bunun yanı sıra kirli alanlarda yaşamaları sebebiyle çevrede bulunan her türlü bakteri ve mikrobun taşıyıcısıdırlar. Çevreye yaydıkları zararlı mikroorganizmalarla insanların ve evcil hayvanların hastalanmasına neden olurlar. Şark hamamböceklerinin ahırlarda çoğalmaları durumunda küçükbaş ve büyükbaş hayvanlar bir süre sonra hastalanarak telef olurlar. Bu durum büyük anlamda ekonomik kayıplar yaşanmasına sebep olur.

Haşerelerle mücadele konusunda her alanda etkin bir şekilde hizmet veren İstanbul Metkim Böcek İlaçlama Firması, bazı zamanlarda insanların yaşam alanlarında görülen bu türü de etkisiz hale getirmek ve insanların yaşam alanlarında sağlık standartlarını yükseltmek için şark hamamböceği ilaçlaması yapmaktadır. Her gün, her saat (7/24 hizmet anlayışı) Metkim Böcek İlaçlama Firması’ndan destek talep edebilirsiniz.

metkim böcek ilaçlama böcek ilaçlama üsküdar böcek ilaçlama istanbul