İletişime Geçin: 0532 460 10 24

Kış Geldi Fare İlaçlamanızı Yaptırdınız mı ?

Kış geldi fare ilaçlamasınızı yaptırdınız mı ?

Fareler genellikle kasım aylarının başlarıda etraflara çıkmaktadırlar. Bunların sebepleri ise yaz aylarında sıcak mevsim olduklarından dolayı çok fazla etrafa çıkmamaktadırlar. Bu nedenlede kendilerini güvende hissettikleri alanlarda aç kaldıklarında bile anaç fare fındık faresini yiyerek hayatlarına devam etmektedirler. Yani büyük fare küçük fareyi yiyerek. Fareler pis hayvanlar olduklarından genellikle laham vs. gibi alanlarda gezdiklerinden dolayı mikroplu ve pis olmaktadırlar. Fareler ürkütücü olduğundan dolayı evlerinize iş yerlerinize girdiğinizde belli bir süre evlerine giremeyen insanlar bile olmaktadır. Bu nedenden dolayı kasım aylarının başalarından itibaren fare sorunu çok olduğundan fare görmesiniz bile mutlaka periyodik şekilde ilaçlama yaptırmanız gerekmektedir. Fareler yüzlerce metre ileriden yemek kokusunu alarak gelebilmektedir. Farelerin koku alma organları çok iyi olmaktadır. Bu nedenlede yemek kokularını iyi almaktadırlar. Kuyruklarının geçebildikleri her yerden çok rahatlıkla geçebilirler. Bunun nedeni ise kafalarında kemik olmadığından dolayı çok rahatlıkla esnemektedirler.

Fare ile mücadele

Evlerinizde veya iş yerlerinizde bahçelerinizde fare var ise vakit kaybetmeden ilaçlama firmalarını aramanız gerekmektedir. Fareler on dört günde on iki yavru vermektedir. Bu nedenle fare gördüğünüzde vakit kaybı yaratmamanız gerekmektedir. Fare ile mücadelede kesinlikle bireysel yapılmamalıdır. Farelerin özel yemleri olduğundan dolayı sadece bu yemleri ilaçlama firmaları alabilmektedir. Fare ilaçlaması tek şekilde yapılır. Ayakkabı büyüklüğünde olan fare istasyonun içerisine iki farklı yem konulmaktadır. Bunlardan birtanesi mum blok diğeri ise pasta olmaktadır.Pastayı genellikle anaç fare yani büyük fare yemektedir. Mum blok’u ise fındık fare yani küçük fare yemektedir. Bu yemlerin çekici özelliği olmaktadır.

Fareler bu yemleri yediklerinde su içemek isteyecek ve kapalı alanları terk edip açık havaya giderek ölecektir. Marketlerde satılan yemleri kullanırsanız eğer on faren bir tanesi etki eder öldürür ve en önemlisi ise ölen fare koltukların aralarında öldüğü zaman koku yapmaktadır ve ölüsünü görememekte olucaksınız. Bu nedenle ölüsünü bulana kadar eviniz çok ağır kokmakta olucaktır. Bizlerin kullandıkları ilaçların hepsi sağlık bakanlığı onaylı olup evlerin içerisinde öldürmeme özelliği bulunmaktadır. İlaçlamaya gelen personel istasyonun içerisine iki farklı yemi koyarken mutlaka eldiven takar çıplak el ile dokunmaz. Farelerin koku alma organları çok iyi olduğundan dolayı çıplak el ile yeme dokunduğunuz zaman teninizin kokusu ilaca geçer ve fare fark edip yememektedir. İlaçlama firması seçerken bunların bilincinde olan ilaçlama firmaları seçmeniz gerekmektedir. Fareler köşeye sıkıştığı zaman çok hızlı hareket etmektedirler ve ayakları çok kuvvetli olmaktadırlar. Bu nedenle fare ile mücadelede bireysel davranmamak gerekmektedir.

metkim böcek ilaçlama böcek ilaçlama üsküdar böcek ilaçlama istanbul