İletişime Geçin: 0532 460 10 24

Tarantula

Tarantula

Tarantula, kurt örümcekleri (Lycosidae) olarak bilinen haşere türüdür. Bu canlının genel görüntüsü etli bir yapıdadır. Toplamda 8 bacağı olan tarantulanın büyüklüğü 2-10cm arasında değişebilmektedir. Az karşılaşılsa da bazı türlerde 25cm’ye kadar bacak boylarının uzadığı tespit edilmiştir. Yüzyıllar boyunca insanoğlunun hayatında yer almış olan tarantularlar kendi içerisinde 800 farklı türe ayrılmaktadırlar.

Her çeşit ve renkte tarantulalara rastlanır fakat en sık görülenleri mavi renkte ve kahverengi tonlardadır. İnsanların pet hayvanı olarak beslediği tarantulalar zehirli ve saldırgan bir yapıdadır. Bu yüzden onlara karşı dikkatli olmak, bu örümcek türüne elle temas etmemek gerekir.

Tarantula Nasıl Beslenir?

Diğer örümcek türleri yiyeceklerini ağ yaparak avlarken, tarantulalar ağ yapmak yerine pusu kurmayı tercih eder. Ağ kurmadan yiyeceklerini avlayan ve yiyen tek örümcek türü olarak da bilinirler.

Tarantula Ne Kadar Yaşar?

Bir tarantula ortalama olarak 2 veya 4 yıl arasında yaşar. Bazı durumlarda bu süre farklılık gösterebilmektedir. Ayrıca erkek tarantulaların dişilerden daha az yaşadıkları da tespit edilmiştir.

Tarantula Nasıl Ürer?

Bir erkek tarantula dünyaya geldikten 8-12 ay sonra olgunluğa erişir ve dişisiyle eşleşmeye başlar. Bu

eşleşmenin ardından dişi tarantula 2000’in üzerinde yumurta bırakır. Bu örümceklerde yumurtlayarak üreme özelliği görülür.

Tarantulalar zehirli ve saldırgan yapıda haşereler olmaları sebebiyle onlara karşı dikkatli olmak ve hiçbir koşul altında elle direkt olarak, korunmasız bir şekilde temas etmemek gerekir.

metkim böcek ilaçlama böcek ilaçlama üsküdar böcek ilaçlama istanbul