İletişime Geçin: 0532 460 10 24

Su Deposu Temizliği

SU DEPOSU DEZENFEKTESİ
Günlük hayatımızda kullanmakta olduğunuz su depolarının hiç içini merak ettiniz mi? İstaş olarak yaptığımız çalışmalarda binalardaki hastane ve okullarda vb. gibi birçok kurum ve kuruluşlarda depo içerisinde, çamur, pas, çöp, böcek, hayvan ölüsü vb. gibi akla gelmeyecek bir pisliklerle karşılaştık. İhmal ettiğiniz su deposu aslında hayatımız hep içerisinde.
Yemek yaparkenBulaşık yıkarkenDuş alırkenDişlerinizi fırçalarken Kullanmak zorunda kalıyorsunuz.. bunun için istaş kalitesi ile depoların temizlik dezenfekte işlemini siz değerli müşterilerimizin hizmetine sunuyoruz.
   
SU DEPOSU TEMİZLİK VE DEZENFEKTE UYGULAMASI  Öncelikle depo içersindeki mevcut suyu tüketmenizi istiyoruz. depo içersinde tüketemediğiniz kalan suyu ekiplerimiz dalgıç pompaları ile tahliye edecektir.

tahliye işlemi bittikten sonra ekiplerimiz depo içersinde güvenli iş kıyafetleri ve hijyen elbiseleri ile depo içersine girecektir. Öncelikle depo içerisinin fiziksel temizliğini yani (kir, pas, tortu vb.) gibi pislikleri depo içersinden tahliye edecektir.170 bar basınçlı kompresör ile depo yüzeyi tamamen temizlenecektir. Temizleme işlemi bittikten sonra depo yüzeyini ‘sodyum hipoklorit (NaCIO)’ ile tüm yüzeyin dezenfektesi yapılır ve tekrar 170 bar basınçlı kompresör ile defalarca durulanır.Durulama işlemi bittikten sonra deponuzu temiz ve sağlıklı bir şekilde kullanabilirsiniz. Ekibimiz depo içersindeki kusurları ve depo için yapılması gereken bir işlem varsa onları size dezenfekte bilgi formunun açıklama bölümünde size gerekli bilgileri yazılı olarak aktaracaktır.

Su deposu dezenfekte ve temizliği sağlık için gerekli mi?İstaş tarafından yapılan araştırmalarda temizlenmeyen su depoları insan sağlığına Tehdit oluşturabilecek birçok mikrop ve mikroorganizmaları bünyesinde barındırır.Uluslar arası Dünya sağlık örgütleri yapmış oldukları araştırmalarda gösteriliyor ki sağlıksız ortamda su ile temas halinde, ölüm riski altıncı sıradadır.


Su deposu dezenfektesi ve temizliği sizce neden önemli olmasın?Yaşamımızın her alanında hayatımızın ayrılmaz bir parçası olan su, evimizdeki musluklardan aktığı sürece hangi şartlarda ve nitelikte depolandığı ve korunduğunu önemsememiz gerekir.Temizlenmeyen su depolarında insan hayatına son verecek olan bazı mikroplar örn. Tipo, kolera, hepatit vb. bunun gibi sayamadığımız birçok bakteri türünü barınma olanağı sağlar.Yukarıda belirtmiş olduğumuz bu tür mikroorganizmalar sadece şebeke suyunu içerek değil ayrı zamanda duş alırken, ellerimizi yıkarken, dişlerimizi fırçalarken de kullanıyoruz.Bu yüzdende ben musluk suyu içmiyorum gibi düşünceler bu durumu değiştirmez.

Hastalığa neden olan mikropların tamamen ortamdan uzaklaştırılması ve kaldırılması işlemine dezenfeksiyon adı verilmektedir.

Dezenfeksiyon, geniş bir aralığı tanımlayan bir durumdur. Dezenfeksiyon uygulamalarında, genel olarak kimyasalların bir araya getirdiği dezenfektanlar kullanılmaktadır. İki farklı dezenfeksiyon uygulaması yer almaktadır. Bunlardan bir tanesi yüksek ısı derecesinden yararlanan ve mikroorganizmaları yok eden uygulamadır.Diğer uygulama iseuzun süreli dezenfeksiyon işlemidir.

Etrafımızda mikroorganizmalar kendilerine yaşam alanı kurmuştur. Özellikle böcekler binlerce mikrobu beraberinde taşımaktadır. Bununla beraber temizlik malzemelerinde ise milyonlarca bakteri yer almaktadır. Evinizi veya iş yerinizi mikroplardan kurtarmak için dezenfeksiyon hizmetlerinden yararlanmanız gerekir. Tıbbi ve cerrahi uygulamalar esnasında tamamen mikrop ve bakterilerden arındırılmış ortam oluşturulması gerekir. Dezenfeksiyon uygulamaları ile beraber cansız ortamdaki patojen mikroorganizmalar tamamen öldürülmektedir. Ayrıcabu mikroorganizmaların üremeleri de dezenfeksiyon uygulanarak engellenmektedir.

Böcekler konusunda sıkıntı yaşayan kişiler için dezenfeksiyon hizmeti bakteri ve mikrop sorununun kısa süre içerisinde çözülmesine yardımcı olmaktadır. Restoranlar, ev, yemekhane gibi farklı alanlarda ortaya çıkan böcek sorunlarına karşısizde önleminizi alabilirsiniz.

Temizlik firması nasıl seçerim ?

İnternette araştırdığımızda yüzlerden çok temizlik firmalarına denk geleceksiniz. Fakat bunlardan bir çoğu kurumsal ve ruhsatsız olmaktadır. Temizlik yaptıracağını zaman mutlaka ruhsatlarını ve kullandıkları ürünlerin tamamının hepsine bir belge veya klasör olarak istemenizde fayda olacaktır. Ürünlerin tamamı mutlaka ama mutlaka biosidal olması gerekmektedir. Metkim temizlik olarak kullandığımız bütün ürünlerin hepsi A kalitede olup yoğun yoğurt çıkarıcı yoğun leke çıkarıcı ve koltuklara halılarda kesinlikle zarar veya rengin solduracak ilaçlar veya kimyasal içeren ilaçlar kullanmaktayız. Firmamız olarak her zaman her şeyden önce gelen kesinlikle sadece müşteri memnuniyeti olmaktadır. Bu nedenle de kurumsal ve resmi bir firma olarak ilerlemekteyiz. Firma seçerken mutlaka referanslara da bakmakta fayda olacaktır. Firmalar kesinlikle garantili olması gerekir. Malınıza zarar verildiği zaman mutlaka telafi etmesi gerekir en önemlisi personelleri çok bilinçli olup temizlik konusunu çok iyi bilmesi gerekir nerede hangi ürünü kullanmasını bilen personellerle çalışmakta fayda olacaktır. Kesinlikle hiçbir şekilde işten kaytarmayacak personel seçimi olan firmalara yönelmeniz gerekmektedir. Her zaman aradığınızda mutlaka firma temsilcisi ile veya firmadan muhatap bulabilecek firmaları seçmenizi tavsiye ederiz. Neden Temizliğe Önem Vermeliyim ? sorusunada bu şekilde cevaplamış bulunmaktayız.

metkim böcek ilaçlama böcek ilaçlama üsküdar böcek ilaçlama