İletişime Geçin: 0532 460 10 24

İlaçlama Yöntemleri Nelerdir ?

İlaçlama Yöntemleri Nelerdir ?

İstanbul BÖCEK İLAÇLAMA  şehirde yer alan birçok yerleşim birimi gibi zararlı canlı gruplarıyla başı dertte olan bir şehirdir. Bu şehir ortamı içerisinde yaşam süren halkın karşısına sık sık çıkan haşere grupları çevre alanlarda farklı hastalıklar ve ekonomik olarak büyük sıkıntılar yaşanmasına neden olur. İstanbul Böcek ilaçlama şirketimizse söz konusu durumların çevre halkına kesinlikle zarar vermemesi, herhangi bir durum üzerinde haşere türlerinden etkilenmemeleri adına uygulanır. İstanbul ilaçlama şirketimiz belirli yöntemler dahilinde zararlılarla mücadele çalışmalarını sürdürür.

Kimyasal Mücadele

Kimyasal olarak uzmanlar tarafından hazırlanmış bu ilaçlar haşereler açısından birer zehir niteliğindedir. Haşerenin yediği veyahut üzerine temas ettiği kimyasallar onun etkisiz hale gelmesine neden olur. Doğal türde yöntemlerin hiçbir şekilde bu durum üzerinde etkisi olmaması itibariyle kimyasal ilaçların tercihi zorunludur.

Kimyasal Mücadele kendi içerisinde üç farklı aşamaya ayrılır. Bu aşamalar aşağıdaki maddelerde göründüğü gibidir.

* Katı ilaçlama

* Sıvı ilaçlama (kokulu ve kokusuz ilaçlama)

* Jel ilaçlama

Fiziksel Haşere Mücadelesi

Haşere gruplarına özel olarak sürdürülen fiziksel mücadele çalışmaları zararlı canlı gruplarının bir bölge içerisine sızmasını ve çevrede uygun şartlar bulmasını engellemek açısından uygulanır. Örneğin bir bölgede gıda yer alıyor ve gıdalara haşereler geliyorsa bu gıdalar ortadan kaldırılır. Aynı şekilde içeriye sızdıkları delikler vb. de kapatılır.

Biyolojik Haşere Mücadelesi

Haşere türlerinin Bahçelievler de devamlılığını sağlayan ve sayıları arttıkça daha tehlikeli olmalarını sağlayan iüreme sürecinin durması adına biyolojik mücadele uygulanır. Haşere türlerinin yuvaları ve üreme alanları çevresinde uygulanır.

metkim böcek ilaçlama böcek ilaçlama üsküdar böcek ilaçlama istanbul