İletişime Geçin: 0532 460 10 24

İstanbul Çiyan İlaçlama

İstanbul Çiyan İlaçlama

İstanbul çiyan ilaçlama, dışarıdan bakıldığında kırkayaklara benzeyen tehlikeli ve zehirli bir yapıya sahip olan çiynaları insanların yaşam alanlarından uzaklaştırmak için yapılan uygulamalardır. Türlerine göre birkaç mm veya 20-30cm kadar büyüklükte olabilirler. Her türe göre İstanbul çiyan mücadelesinde strateji değişikliklerine gidilir.

İstanbul’da Çiyan ile Mücadele

İstanbul çiyan ilaçlama oldukça önemli bir konudur ve çiyanların görüldüğü ortamların periyodik olarak ilaçlanması gerekir. İstanbul’da çiyan ile mücadele yalnızca yasal hizmet veren firmalar tarafından yapılmalıdır. Zehirli bir böcek türü olan çiyana karşı ilaçlama desteği alınmadığı takdirde büyük sorunlar açığa çıkabilir.

İstanbul’da Görülen Çiyanların Ortalama Büyüklükleri Ne Kadardır?

Çiyanlar türlerine göre farklı boyutlardadır. Bazı türleri birkaç mm, bazıları da 30cm büyüklükte olabilir. İstanbul çiyan ilaçlama uygulamalarında boyutları göz önünde bulundurulmalıdır.

İstanbul’da Görülen Çiyanlarda Beslenme Düzeni ve Yaşam Alanları

Çiynalar gıda ihtiyaçlarını karşılamak adına genelde küçük haşere türlerini ve börtü böcekleri yerler. Ara sıra fareleri zehirleyip, öldürdükten sonra yedikleri de görülmüştür. Çok nadir olsa da bazı zamanlarda sebzelerin ve meyvelerin öz suyunu gıda ihtiyaçlarını karşılamak adına kullanırlar. İstanbul’da görülen çiyanlar yaşam alanları olarak yaprak altlarını, ormanlık alanları, toprağın iç

kısmını, taşların altında, duvarların ve beton blokların alt kısımlarında yaşarlar. Çeşitli bölgeleri yaşamlarını sürdürmek adına kullandıkları için onlarla mücadele etmek oldukça zordur. Bu yüzden çiyanla mücadele konusunda profesyonel İstanbul böcek ilaçlama firmasından destek almak gerekir.

Çiyanlar Hangi Renklerde Olur?

İstanbul’da görülen çiyanlar yaşadıkları ortama göre renk değiştiren zararlılardır. Genellikle; sarı, siyah kırmızı vb. türde birbirinden farklı renklerde çiyan varlığı tespit edilmiştir.

Önemli: Çiyan zehirli bir haşere türü olduğu için kesinlikle insanların yaşam alanlarında barındırılmaması gerekir. Bu yüzden yaşadığınız bölge içerisinde çiyan varlığını tespit ettikten sonra en kısa süre içerisinde Metkim İstanbul ilaçlama firmasıyla görüşerek çiyanla mücadele desteği almalısınız.

metkim böcek ilaçlama böcek ilaçlama üsküdar böcek ilaçlama istanbul