İletişime Geçin: 0532 460 10 24

Fare ile Mücadele

Fare ile Mücadele

Fareler genelde kirli ortamlarda yaşarlar. Gıda bulma sıkıntısı çektiklerinde de insanların yaşam alanlarına akın ederler. Bu durumda kirli ortamlarda bulunan zararlı mikroorganizmaları insanların yaşadıkları bölgelere taşımaya başlarlar. Farelerin tetikleyicisi olduğu birçok salgın hastalıktan etkilenmemek için İstanbul fare ilaçlama hizmetine ihtiyaç duyulur. Bu hizmet doğrultusunda zararlı kemirgenler insanların yaşam alanlarından uzaklaştırılır.

Genellikle 5-10 cm boyutları arasında olan fareler oldukça keskin diş yapılarına sahiptir. Dişleri sayesinde ahşap yapıları bir kenara bırakacak olursak mermerden daha sert cisimleri bile kemirdiklerini söyleyebiliriz.

Fare ile Mücadelenin Önemi

Fare ile mücadele etmek oldukça önemlidir. Hepçil olarak beslenen canlılar oldukları için her içerisinde karşılarına çıkan her şeyi kemirecekler ve çeşitli salgın hastalıkların oluşmasına neden olacaklardır. Üstelik ahşap bir yapı içerisinde yaşıyorsanız fareler sizler için daha tehlikeli olmalıdır; çünkü bu yapıları kemirmeleri sebebiyle çökmelerine neden olmaktadırlar. Aynı zamanda farelerin elektrik kablolarını kemirerek yangın çıkmasına sebep oldukları da görülmüştür.

Fare İlaçlama

İstanbul fare ilaçlama uygulamalarında dikkatli adımlar izlenmelidir. Bir fare ilaçlama tekniği veya ilacı seçerken farenin boyutu göz önünde bulundurulmalıdır. Basit ilaçlar ve teknikler küçük yapıdaki fareleri etkisiz hale getirilebilirken daha büyük yapıdakileri etkisiz hale getirme konusunda başarılı olmayacaktır. Fare ile mücadele konusunda atılan her yanlış adım farelerden daha çok zarar görülmesine neden olacak ve onların kimyasal maddelere karşı bağışıklığını artıracaktır. Bu yüzden kemirgenlerle mücadele konusunda bireysel uygulamalar yapmaktan vazgeçilmeli ve İstanbul fare ilaçlama şirketine bırakılmalıdır.

metkim böcek ilaçlama böcek ilaçlama üsküdar böcek ilaçlama istanbul